آگهی استخدام
Pooya Gharb | هادی ACSR/AW

Acsraw1

 

 

هادي‌هاي آلومينيومي تقويت شده با فولاد ACSR را می توان با به کاربردن مغزی فولادی کلد شده بهینه کرد. این نوع هادی نیز  تركيبي از سيم‌هاي آلومينيومي 1350-H19 مي‌باشند كه بصورت يك يا چند لايه به‌دور مغزي فولادي با پوشش آلومینیوم در مركز بافته‌شده‌اند. مغزي فولادي با پوشش آلومينيومي (AW) مي‌تواند شامل يك يا چند رشته (19, 37و  7رشته) باشد که مي‌توان تركيبات زيادي از تعداد لايه‌ها و سيم‌هاي آلومينيوم و فولاد را طراحي نمود. سایز و سایر ویژگی های این هادي‌ها که در خطوط هوايي مرسوم می باشند، در جداول مشخصات فني ارائه شده‌است.

بعضی از مشخصات و مزایای این نوع هادی ها در ذیل آورده شده است :

·         مغزي فولادي كه شامل لاية نازكي از پوشش آلومينيوم (تقريبا 10% شعاع نامی سيم) اطراف سيم فولادي مي‌باشد، هادي‌هايACSR/AW  را ايجاد مي‌نمايد.

·         با کلد شدن مغزی فولادی تركيبي از وزن سبك و هدايت الكتريكي خوب آلومينيوم و استحكام كششي بالاي فولاد برای این نوع هادی های هوایی به دست می آید که نسبت به مغزی های گالوانیزه در برابر خوردگی بسیار مقاوم تر هستند .

·         هادي‌هاي آلومينيومي تقويت شده با فولاد با پوشش آلومينيوم (ACSR/AW) در خطوط توزيع و انتقال و در مناطقي كه مقاومت به خوردگي و درجه حرارت بالا مورد نياز است و همچنین در مناطقي كه آلودگي هوا وجود دارد و یا در امتداد ساحل و يا مناطق صنعتي، مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

Ask a question
1000 characters left